Gdynia 16.08-29.08.2014

Ośrodek Wypoczynkowy KLIF w Gdyni to ustawione na powierzchni 0,50 ha 24 domki oraz pawilon, w którym znajduje się stołówka, świetlica, kuchnia.

Na terenie KLIFU znajdują się place do gier i zabaw zespołowych, miejsce na ognisko i grilla, zadaszone miejsca na spotkania grupowe, zabawy. Do dyspozycji uczestników jest bogato zaopatrzona biblioteczka, zestaw gier planszowych, sprzęt sportowy.
Orłowo to dzielnica Gdyni położona w pobliżu ujścia rzeki Kaczej do morza, pomiędzy Redłowem a Sopotem, licząca sobie przeszło 7 tysięcy mieszkańców. Przeważa tu niska zabudowa, głównie domki willowe. Molo i klif orłowski niewątpliwie stanowią wizytówkę Orłowa. Przepiękny krajobraz dopełniają kutry rybackie i mewy szybujące nad klifem. Orłowo to także miejsce chętnie odwiedzane niegdyś przez takie znane osobistości jak królowa Marysieńka czy Stefan Żeromski. Wspomnienie tych osób przywołuje Pałacyk Marysieńki i domek Żeromskiego, które nadają Orłowu dostojność i niepowtarzalność.

Od kilku lat funkcjonuje na plaży orłowskiej Scena Letnia Teatru Miejskiego. Spektakle można oglądać w lipcu i sierpniu, podczas których towarzyszy widzom szum morza i krzyk mew. W Orłowie brakuje wprawdzie ulic handlowych, jednak na zakupy wybrać się można do Trójmiejskiego Centrum Handlowego Klif, w którym oprócz sklepów znajdziemy również liczne punkty gastronomiczne oraz usługowe.

W te piękne tereny przyjechała grupa 103 dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorami kolonii były KO w Bydgoszczy. Dla wielu dzieci było to pierwsze spotkanie z morzem. A wrażeń było niemało. W bramie witał nas codziennie Indiana, dla każdego miał miłe słowo i choć sam osobiście nie przemawiał, wszyscy wiedzieli, że to facet z klasą. Wiele od nas wymagał, ale wiele ofiarował. Gry, konkursy, dyskoteki, podchody, tańce, plaża, wycieczki, morze jednoczyły nas, kolonistów, uczyły zgody i współpracy. Wszyscy chcieliśmy być w Jego ekipie. Udało się nielicznym.

Dziękujemy naszym wychowawcom, pani pielęgniarce, panu ratownikowi. Nie płaczcie za nami. Wrócimy tu za rok!!!!!!

Motto naszej kolonii:

„Kolonista jest zawsze uśmiechnięty,
nie marudzi i nie kwęka”