Pogorzelica 17.08-30.08.2014

W dniach od 17.08.2014r. do 30.08.2014r. w Ośrodku Wypoczynkowym KOMANDOR w Pogorzelicy na naszej kolonii przebywało 108 dzieci z województw pomorskiego i kieleckiego.

Nasz pobyt nad Bałtykiem przebiegał w drugiej połowie sierpnia, więc pogoda nam nie dopisała, ale mimo tego nie narzekaliśmy na brak atrakcji. Pierwszego dnia zbawiliśmy się w topografów i każda grupa wykonała mapę okolicy lub plan Pogorzelicy. Udało się nam kilka razy wykąpać w morzu i na plaży rozstrzygnąć konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku, a pomysłów nam nie brakowało. Byliśmy na dwóch wycieczkach. Pierwsza to - Kołobrzeg, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Minerałów i byliśmy przy Pomniku Zaślubin z morzem. Druga wycieczka to Międzyzdroje. Odbyliśmy spacer po molo no i oczywiście byliśmy w Alei Gwiazd. Niektórzy z nas byli również w Gabinecie Figur Woskowych - postacie tam wyglądają jak żywe. Po drodze do Międzyzdrojów zajechaliśmy na punkt widokowy "Góra Gosań”, który jest jedną z licznych atrakcji Międzyzdrojów cieszących się wśród turystów dużą popularnością. Góra Gosań (95 m n.p.m.) to najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża i jednocześnie jeden z ładniejszych krajobrazowo jego fragmentów. Usytuowana na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Zdobycie szczytu wzgórza nie należy do rzeczy trudnych, jednak po przebyciu około 300 metrowego odcinka jaki prowadzi od podnóża góry, zadyszki dostają również najbardziej doświadczeniu turyści. Warto było podjąć to małe wyzwanie, choćby tylko dlatego, aby móc podziwiać najcenniejsze walory przyrodnicze Parku. Jednak prawdziwą nagrodą był wspaniały i zadziwiający widok ukazujący rozległą panoramę Zatoki Pomorskiej.
Mieliśmy również ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy piosenki i odgrywaliśmy skecze. Było bardzo wesoło. Oczywiście nie byłoby kolonii bez dyskotek. Odbyła się również Spartakiada Kolonijna, i niezapomniana „Baloniada”. Mieliśmy również wieczór filmowy, konkursy plastyczne, zajęcia sportowe, zabawę w podchody, pokaz iluzjonisty. Odbył się również kolonijny „Mam Talent”, gdzie wiele naszych koleżanek i kolegów odkryło przed nami swoje talenty. Wielkim zainteresowaniem cieszył się Pokaz Tańca Nowoczesnego. Bardzo fajną zabawą był pokaz „Mody Gazetowej”. Sami zaprojektowaliśmy, wykonaliśmy i ubraliśmy od stóp do głów nasze Modelki i Modeli w gazetowe szaty. Zadziwiające, jaką piękną kolekcję udało nam się stworzyć-sama Coco Chanel by się nie powstydziła. Wybraliśmy się również na Zachód Słońca, który zrobił na nas niesamowite wrażenie.
Największą popularnością cieszyły się zajęcia z panem Michałem, który uczył nas podstawowych kroków tańca towarzyskiego i breakdance. Nawet chłopcy bardzo licznie uczestniczyli w tych zajęciach, chociaż niektórzy mili po nich porządne zakwasy.
Jednak punktem kulminacyjnym turnusu były wybory Miss i Gentelmana Kolonii. Kandydaci musieli wyróżniać się nie tylko urodą, ale również inteligencją, wiedzą i sprawnością fizyczną.
Dwa tygodnie minęły jak jeden dzień. Nie było czasu na nudę. Zawiązały się cudowne przyjaźnie, a nawet miłości. Bardzo trudno było się rozstać, łzy płynęły jak groch. Najgorsze, że już za dwa dni trzeba iść do szkoły. Mamy nadzieję, że znów się tu spotkamy za rok. Do zobaczenia.