Ustronie Morskie 05.09-19.09.2014

5.09.2014r – 33 osobowa grupa seniorów z Opola i Prudnika wyruszyła na zasłużone wczasy do uroczego Ustronia Morskiego, gdzie powietrze jest o dużej zawartości aerozolu morskiego i jodu.

Wspaniała i jedyna w swoim rodzaju plaża zachęcała nas do aktywnego wypoczynku, a tym bardziej, że Ośrodek Wypoczynkowy „Mewa” położony jest 40 m od morza – w samym sercu Ustronia Morskiego. Cieszyliśmy się każdym dniem, a niespodzianek było wiele. Już pierwszego dnia bawiliśmy się na „wieczorku integracyjnym”. Śmialiśmy się na wieczorze „Humoru i dowcipu”. Gospodarz „MEWY” – Pan Andrzej Czapka zorganizował nam wspaniały wieczorek taneczny. Do tańca przygrywał zespół muzyczny z Koszalina. Panie kucharki zatroszczyły się o nasze brzuszki, były pyszne skrzydełka i kiełbaski z rożna. Na długo w pamięci pozostanie nam wycieczka do Kołobrzegu, gdzie podziwialiśmy Park Zdrojowy, Latarnię Morską, Muzeum Minerałów, Pomnik Zaślubin z Morzem, Pomnik Sanitariuszki oraz urocze Stare Miasto. 12.09 . – wybraliśmy się do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy, które urzekły swoim pięknem każdego z nas, bowiem jest tu ok. 6 tyś. gatunków i odmian roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne. Spacerowaliśmy alejkami ogrodu japońskiego, francuskiego, angielskiego, zapachu, purpury i ognia. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Skasenu Chleba w Ustroniu. 13września – chociaż aura była niełaskawa to atrakcji było wiele, bo w Ustroniu Morskim świętowano Gminne Święto Plonów 2014. Program był bardzo ciekawy. Każdy wybrał cos dla siebie. Największą atrakcją był kabaret „Koń polski” oraz koncert miejscowej orkiestry dętej. Degustowaliśmy bigos, grochówkę i zupę na łososiu. Można było dowoli delektować się polskimi jabłuszkami. Niestety zabawa nie udała się, ponieważ burza przerwała całą imprezę.Za to w niedzielę słoneczka nie brakowało, tak więc wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Pszczelarskiego w Dygowie, gdzie poznaliśmy różne rodzaje miodu i jego właściwości, a gospodarz poczęstował nas pyszną nalewkę miodową. Wieczór tego dnia przebiegał pod hasłem „Mam talent”. Seniorzy tak pięknie śpiewali, że zgarnęli wszystkie nagrody przewidziane w turnusie – byli niepowtarzalni. Przez kolejne cztery dni pogoda była bardzo łaskawa. Przez całe dnie wygrzewaliśmy się na plaży. Kierownik Ośrodka Wypoczynkowego „Mewa” zorganizował seniorom kolejny wieczorek taneczny „na słodko”. Bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych.
„Tak niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas…………” .Pożegnaliśmy się przy lampce szampana i pączku. Każdy wczasowicz otrzymał od Biura Turystyki Rodzinnej Gold Tour w Prudniku drobne upominki. Odjeżdżamy, ale w pamięci pozostaną miłe wspomnienia. Było super!!!