Zimowiska 2014 - III turnus Zakopane

W czwartkowe  popołudnie dzieci z województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego przyjechały do Zakopanego na zimowy wypoczynek.

Następnego dnia po przyjeździe uczestniczyły w warsztatach z regionalnym artystą ludowym – rzeźbiarzem. Podczas tych warsztatów dzieci poznały tajniki zawodu rzeźbiarza, próbowały również samodzielnie wyrzeźbić napis na „czerwonym serduszku” wykonanym z drzewa lipowego. Tego dnia również zostały zainteresowane tańcem nowoczesnym – Break Dance przez instruktora tańca pana Karola. W sobotę udały się z wychowawcami na wycieczkę po Krupówkach. Wycieczka rozpoczęła się pod Wielką Krokwią – skocznia narciarska, skąd następnie udały się na główna ulicę Zakopanego. Wieczorem uczestniczyły w programie artystycznym przygotowanym przez wszystkie grupy. Program zatytułowany był „Prezentacja grup” podczas pokazu wszystkie grupy przedstawiały skecze piosenki i pokazy artystyczne. Dzięki takim pokazom wszyscy uczestnicy poznali się lepiej.

W niedzielne przedpołudnie uczestniczyliśmy we Mysz Świętej w Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy. Popołudnie spędziliśmy na zabawie muzycznej KARAOKE – gdzie okazało się, że wszystkie grupy są uzdolnione wokalnie. Zabawa była wspaniała. Po kolacji młodzież zorganizowała i bawiła się na dyskotece. Podczas dyskoteki można było zaobserwować pierwsze efekty aktywnego uczestniczenia w warsztatach tanecznych.

Poniedziałek 10-02-2014 to bardzo aktywny dzień dla naszych dzieciaków ponieważ w nocy spadł śnieg , a przed nami wiele atrakcji miedzy innymi wyjazd autokarem do Murzasichle do Izby Regionalnej "U Gąsienicy”Po obiedzie odbył się tradycyjny kulig saniami – wykorzystaliśmy to że w nocy spadł śnieg. Dzieci podziwiały przepiękną panoramę Tatr i okolic.

To nie jest koniec poniedziałkowych atrakcji ponieważ po kolacji odwiedził nas Józef Łuszczek – mistrz świata w biegach narciarskich. Opowiadał On o swojej karierze sportowej. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem, po czym zadawali bardzo ciekawe pytania.

We wtorek udaliśmy się na wycieczka piesza bezpiecznym szlakiem turystycznym z Zębu na Gubałówkę oraz Butorowy Wierch. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała padał deszcz i było bardzo mglisto widoki niestety nie były taka malownicze jak dnia poprzedniego ale wszystkim dopisywał dobry humor. Poobiednie szlifowanie kroków do pokazu tanecznego razem z panem to kolejna atrakcja tego dnia.

W środę po śniadaniu wybraliśmy się na kolejną ciekawą wycieczkę po Zakopanem. Tym razem objazdową gdzie zwiedziliśmy: Kaplicę na Jaszczurówce, Stary Kościółek oraz Cmentarza na Pęksowym Brzyzku jak również Sanktuarium na Krzeptówkach. Po obiedzie zmagaliśmy się w turnieju „Wojna płci” gdzie dziewczęta zadawały pytania chłopcom a następnie chłopcy dziewczętom. Po blisko dwu i półgodzinnej „walce” wygrały dziewczęta. Po kolacji odbył się kolejny trening Break Dance. I pokaż talentów jakie przedstawili nam uczestnicy zimowiska podczas turnieju „Mam talent”W czwartek odbyliśmy kolejną wycieczkę na Krupówki. Tym razem zwiedziliśmy Kościółek Świętej Rodziny na Krupówkach i zakupiliśmy pamiątki. Po obiedzie miłym zaskoczeniem było ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawami na świeżym powietrzu. Wieczorem udaliśmy się na wieczorne pływanie „Morsów” w zakopiańskim Aqua Parku. Czas jaki spędziliśmy na basenie upływał nam niesłychanie szybko ponieważ atrakcji na basenie nie brakowało: zjeżdżalnie, rwące rzeki i pływanie na zewnątrz gdzie temp powietrza nie przekraczała zera.

Piątek upłynął nam na przygotowaniach do pokazu tanecznego. Po obiedzie uczestnicy zimowiska przedstawili wszystkim pokaz umiejętności, które nabyli podczas mozolnych treningów z instruktorem tańca. Pokaz wypadł wspaniale. Można zobaczyć go pod adresem http://youtu.be/Q9rMDt50CdA

Po kolacji odbyła się Dyskoteka pożegnalno - „walentynkowa”W sobotę po śniadaniu niestety wszyscy odjechali do swoich domów.

No cóż niestety wszystko co dobre szybko się kończy…

Do zobaczenia za rok. A może spotkamy się latem…?