Pogorzelica 05.08-18.08.2015

Pogorzelica - miejscowość wypoczynkowa z letnim kąpieliskiem morskim. Położona nad Morzem Bałtyckim, w woj. zachodniopomorskim. To właśnie tutaj dnia 05.08.2015 roku rozpoczęła się nasza wakacyjna przygoda, która trwała do 18.08.2015 roku.

Nasz program kolonijny był bardzo ciekawy. Mieliśmy dużo zajęć sportowych, rozgrywek, konkursów, dyskotek oraz zabaw na świeżym powietrzu. Podczas naszego dwutygodniowego pobytu mieliśmy dużo wycieczek pieszych po najbliższej okolicy oraz często odwiedzaliśmy sąsiednią miejscowość – Niechorze, gdzie podziwialiśmy Latarnię morską oraz piękno otaczającej nas okolicy.
W czasie ogniska połączonego z pieczeniem kiełbasek oraz dyskotek z profesjonalnym oświetleniem nie zabrakło śpiewu, pląsów i znanych zabaw. Mieliśmy również przyjemność uczestniczenia w zajęciach ruchowych prowadzonych przez animatora. Organizator zapewnił nam wiele atrakcji w postaci wycieczek autokarowych do ciekawych miejsc min. do Kołobrzegu, w którym zwiedziliśmy Ratusz, Katedrę, port z malowniczymi żaglówkami i statkami, latarnię morską, zabytkową basztę oraz odbyliśmy spacer uliczkami tego malowniczego miasteczka.
Podczas wycieczki do Międzyzdrojów zwiedzaliśmy Aleję gwiazd, molo, odbyliśmy spacer po parku zdrojowym oraz spacer uliczkami tego przepięknego miasteczka. Następnie podziwialiśmy piękno Morza Bałtyckiego z punktu widokowego który znajduje się na klifie Wolińskiego Parku Narodowego. Pogoda była słoneczna a widoki przepiękne. Nie zapominajmy jednak o częstych kąpielach morskich pod okiem naszego ratownika wodnego, plażowaniu, zbieraniu muszelek, bursztynów oraz niezapomnianych widoków zachodzącego słońca. Jesteśmy zadowoleni z pięknej pogody i uśmiechu na twarzach naszych kolonistów.