Bukowiec 15.02-24.02.2015

W zimowisku   udział wzięło 72 dzieci, wszyscy wraz z wychowawcami byli zakwaterowani w Ośrodku Wczasów Dziecięcych MARGO w Bukowcu, położonym w otoczeniu największych szczytów Karkonoszy.

Pobyt miał na celu kształtowanie nawyku zdrowego stylu życia, życia bez nałogów, w zgodzie z naturą oraz tworzenie więzi koleżeńskiej i zasad kulturalnego współżycia. Podczas wypoczynku dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas zajęć plastyczno-technicznych, muzycznych, tanecznych oraz ruchowych, uczestnicząc w grach , zabawach i różnych konkursach zorganizowanych przez wychowawców
Kręte ścieżki, potężne drzewa, tajemnicze budowle, to wycieczka z przewodnikiem po romantycznej ścieżce w Bukowcu. Po wycieczce dzieci uczestniczyły w Prelekcji i pokazie slajdów nt. ,,Przyroda i zagospodarowanie turystyczne Karkonoskiego Parku Narodowego – Ochrona przyrody”. Odbyła się również wycieczka do Kowar, gdzie dzieci spacerując szlakiem Liczyrzepy mogły podziwiać naturę górską. Nie zabrakło też wyzwania w postaci wycieczki górskiej na trasie Bukowiec-Wojanów-Sokolik-Karpniki.
Na zimowisku odbyły się też wycieczki jednodniowe do Szklarskiej Poręby i Karpacza z przewodnikiem. Pan Piotr oczarował wszystkich opowieściami w Karkonoskim Parku Narodowym. Dzieci były pod wrażeniem niezwykle pięknego, naturalnego wodospadu „Szklarka” i zaciekawieni grobem Liczyrzepy – Ducha Gór. Wokół ruchomego kamienia „Chybotek” bardzo chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.. Swoją wędrówkę zaczęliśmy w Karpaczu od Świątyni Wang. Następnie wyruszyliśmy w góry szlakiem prowadzącym przez Karkonoski Park Narodowy. Podziwiali też krajobraz na zaporze Łomnica nad Jeziorem Łomnickim. Wszystkim, bez wyjątku, spodobał się też „Dziki Wodospad”, a niezapomnianych wrażeń dostarczyła skocznia „Orlinek”, z której niegdyś skakał sam Adam Małysz. Karpacz zapewnił dzieciom jeszcze jedną atrakcję – niezliczone rzeźby Ducha Gór i przydrożne, magiczne kamienie z napisami, odkrywane na każdym kroku. Później spacerowaliśmy ulicami miasta dowiadując się od przewodnika o jego pięknej i ciekawej historii. W ośrodku MARGO dzieci brały udział w warsztatach prowadzonych przez instruktorów: - plastycznych podczas których wykonywały bałwanka przestrzennego, - profilaktycznych ,,Pierwsza pomoc przedmedyczna” - muzyczno - ruchowych, ucząc się tańca belgijskiego, układów tanecznych w rytmie 4/4, śpiewanie piosenek ,,Karaoke”. Nie brakowało również innych atrakcji – dyskoteka, ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy integracyjne: Miss i Mister zimowiska, Pokaz Mody, Randka w ciemno, Karaoke, Przedstawienie teatralne – Legenda o Liczyrzepie Duchu Gór.
Na zimowisku w Bukowcu nie było czasu na nudę, wszystkie dzieci wyjechały z zimowiska zadowolone.