Lądek Zdrój 09.04-23.04.2016

Lądek -  Zdrój uważany jest za najstarszy kurort na Ziemi Kłodzkiej w Polsce i jeden z najstarszych w Europie. Występują tu radoczynne cieplice siarczkowe i fluorkowe. To  właśnie miejsce wybrała wspaniała,  48 osobowa grupa kuracjuszy z Lęborka, aby „leczyć ciało i uzdrowić duszę”.

Zamieszkaliśmy w Centrum Konferencyjno - Rehabilitacyjnym „Złoty Łan”. Już w dniu przyjazdu każdy uczestnik turnusu otrzymał od lekarza zlecenie na zabieg rehabilitacyjne. Ten 15 dniowy pobyt w Lądku – Zdroju wypełniony był każdego dnia różnymi atrakcjami. Kierownictwo „Złotego Łanu” bardzo ciepło przywitało nas na wieczorku powitalnym. Bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych. Z przewodnikiem górskim zwiedzaliśmy Lądek – Zdrój oraz odbyliśmy ciekawe wycieczki po okolicy.
Wycieczka autokarowa do Kłodzka, Wambierzyc, Polanicy Zdrój, Kudowy Zdrój, Dusznik Zdrój, Czermnej oraz do Skalnego Miasta była dodatkową atrakcją turystyczną dla grupy chętnych kuracjuszy. W prawdzie pogoda nie była nam zbyt łaskawa , ale w sercach moich kuracjuszy była radość i „duch młodości”. O umilenie nam czasu wolnego troszczyła się bardzo animatorka Pani Ela Kornek. Mieliśmy także okazję pośpiewać wspólnie piosenki biesiadne na wieczorze z harmonią, posłuchać dobrych kawałów, Koncertów Orkiestry Zdrojowej oraz potańczyć na wieczorkach tanecznych. Było też coś dobrego dla podniebienia – to wspólne wyjście na pstrąga do restauracji „Rybnej” oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszystko co piękne szybko się kończy – to prawda. 22.04.2016r pożegnaliśmy się przy lampce szampana i ciasteczkach, a na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał podziękowanie od Biura Podróży Gold Tour oraz pamiątkowe zdjęcie grupowe.
Dziękuję za wspólny pobyt i zapraszam do ponownego skorzystania z usług BP Gold Tour – rezydent Grażyna Sowicz