Lądek Zdrój 09.05-23.05.2016

Lądek Zdrój. Uzdrowisko, kurort, najstarszy w Europie, miejsce gdzie przywraca się zdrowie dzięki siarce, radonowi, fluorowi i innym tajemniczym pierwiastkom zawartym w wodach termalnych, czyli ciepłych. To  właśnie miejsce wybrała 55 osobowa grupa kuracjuszy z Lęborka i Prudnika . Górskie powietrze i otoczenie lasów sprzyjało do aktywnego wypoczynku.

Nasz plan na 15 dni był prosty – zobaczyć i dotknąć jak najwięcej. Zamieszkaliśmy w Centrum Konferencyjno - Rehabilitacyjnym „Złoty Łan” przy ul. Żwirki i Wigury. Każdy dzień zaczynał się różnymi zabiegami a po południu z przewodnikiem górskim zwiedzaliśmy Lądek – Zdrój oraz odbyliśmy piesze wycieczki po okolicy. Zobaczyliśmy kaplice św. Jerzego, kompleks Zakładu Przyrodoleczniczego Stary Jerzy, Park Zdrojowy, Kaplice Zdrojową, most i figurę św. Jana Nepomucena, Ratusz, źródło św. Jadwigi, figurę św. Trójcy- największe dzieło Michała Klahra i wiele innych ciekawych miejsc.
Wycieczki autokarowe do Kłodzka, Wambierzyc, Polanicy Zdrój, Kudowy Zdrój, Dusznik Zdrój, Czermnej , Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie oraz do Skalnego Miasta były dodatkową atrakcją turystyczną dla grupy chętnych kuracjuszy.
Mieliśmy także okazję pośpiewać wspólnie piosenki biesiadne na wieczorze z harmonią , posłuchać dobrych kawałów , Koncertów Orkiestry Zdrojowej w kawiarni wiedeńskiej Albrechshale oraz potańczyć na wieczorkach tanecznych. Na długo w naszych sercach pozostanie wieczór hiszpański. Było też coś dobrego dla podniebienia – to wspólne wyjście na pstrąga do restauracji „Rybnej” oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek . Na pamiątkę pobytu w Lądku Zdroju każdy uczestnik otrzymał podziękowanie od Biura Podróży Gold Tour oraz pamiątkowe zdjęcie grupowe.
Dziękuję za wspólny pobyt i zapraszam do ponownego skorzystania z usług BP Gold Tour – rezydent Grażyna Sowicz.