Trzy stolice 15.04-19.04.2016

WIEDEŃ BRATYSŁAWA BUDAPESZT

Wczesnym porankiem 15 kwietnia, postanowiliśmy zasmakować odrobiny południa. Odwiedziliśmy trzy wspaniałe stolice Europy, każde miasto zachwycało nas niebywale. Budapeszt przyjął nas z przepiękną i słoneczną pogodą. Podczas zwiedzania miasta, dowiedzieliśmy się ile naprawdę łączy nas polaków z madziarami.

Budapeszt to urokliwe miasto. Dodatkowo podczas pobytu w Budapeszcie zorganizowano dla nas zwiedzanie browaru, degustacja lokalnego piwa oraz palinki. Czardasz rozbrzmiewał na całego, w rytm muzyki.
Następnego ranka wybraliśmy się do Bratysławy, tam o urokach tego miasta, dowiedzieliśmy się wiele, Bratysława, nie doceniana jeszcze przez rzeszę turystów pokazała nam, że to miasto powinno mieć ważne miejsce na mapie. Następny był Wiedeń, Pałace, pałacyki, gmachy i dwory, jedne piękniejsze od kolejnych. Wiedeń ciężko opisać w paru słowach, tak nam się to miasto podobało. Zwiedzając trzy stolice, wybraliśmy się też do Devin, miasteczka u styku Dunaju i Morawy, gdzie Słowacja się kończy a Austria zaczyna. Tak poczęstowano nas cudownym porzeczkowym winem. Spaliśmy też w najstarszym sanktuarium całej Słowacji, gdzie wśród szumu drzew mogliśmy odpoczywać.
Okraszając to wszystko, podczas przyjemnej podróży nie raz piliśmy przepyszną kawę, racząc się słodkościami.