Niemcy 12.06-14.06.2016

W dniach 12-14 grupa ze szkoły podstawowej uczestniczyła w wycieczce do Berlina. Pełen atrakcji wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Techniki, gdzie podzieleni na małe grupy podziwialiśmy imponujące eksponaty wagonów kolejowych, kilkudziesięciu samolotów, motocykli czy rowerów.

Po krótkim odpoczynku nadszedł czas na Spectrum – doświadczalne muzeum dla dzieci, gdzie testowaliśmy swoje zmysły, tworzyliśmy wyładowania elektryczne czy bawiliśmy się w dj-ów tworząc utwory muzyczne z dźwięków poszczególnych instrymentów. Dzieciom bardzo podobało się dokonywanie różnorakich doświadczeń na interaktywnych eksponatach.
Podczas zwiedzania Berlina mieliśmy okazję obserwowania niemieckiej Strefy Kibica EURO 2016 pod Bramą Brandenburską, odwiedziliśmy legendarny Postdamer Platz oraz spacerowaliśmy wśród najważniejszych budynków Alei pod Lipami.
Mieliśmy również okazję poznać historię i zabytki Wyspy Muzeów oraz zwiedzić jedno z nich – Muezum Pergamon. Dużą frajdę sprawiło zwiedzanie placu cara Alexnadra ze słynną obrotową wieżą telewizyjną i fontanną Neptuna, na którym mieliśmy okazję do zakupu pamiątek.
W drugim dniu pobytu, korzystając z pięknej pogody, odwiedziliśmy na dłuższy czas poczdamski kompleks pałacowo-ogrodowym Sanssouci, gdzie poza podziwianiem doskonale zachowanych pałaców i ukształtowanych ‘pod linijkę’ ogrodów, dzieci miały okazję pobiegać, powyścigować się ze sobą czy pochlapać. Zobaczyliśmy też unikalny na skalę europejską Chiński Pawilon oraz po-radziecką osadę Alexandrówkę.
Trzeci, najbardziej rekreacyjny dzień pobytu, grupa spędziła na zabawach w parku wodnym Tropical Island pod Berlinem.
Droga powrotna przebiegła bardzo sprawnie, umilana grami i zabawami zorganizowanymi przez pilotkę oraz konkursem wiedzy o miejscach odwiedzonych przez grupę podczas wycieczki. Wszyscy byliśmy zaskoczeni, jak dużo dzieci zapamiętały z przekazanej wiedzy oraz jak bardzo walczyły o najatrykcyjniesze nagrody, którymi okazały się … długopisy z wyciąganym mini kalendarzem.
Serdecznie dziękujemy panu kierowcy Łukaszowi za pomoc w sprawnym przebiegu wyjazdu i życzliwość grupie.