Gdynia 01.08–14.08.2017

Turnus od 01.08 do 14.08.2017r. przebiegł niezwykle pomyślnie. Przyjazna atmosfera podgrzewana promieniami słonecznymi sprzyjała dzieciom i młodzieży w wypoczynku nad morzem.

Koloniści zwiedzili Hel, udali się w rejs po morzu statkiem „Ocean”, a w fokarium obserwowali foki podczas karmienia. Wybrali się również do Słowińskiego Parku Narodowego, by podziwiać słynne wydmy. Poznali Łebę, która jest chętnie odwiedzanym kurortem letniskowym, a także ważnym ośrodkiem rybackim.
Koloniści często spędzali czas na plaży korzystając z kąpieli morskich i słonecznych. Rywalizowali podczas turnieju tenisa stołowego, a także w czasie rozgrywek w piłkę siatkową oraz w grach i zabawach sportowych. Wiele radości sprawiły kolonistom przygotowania do pokazu mody z gazety. Karyna (postać stworzona przez jedną z grup kolonijnych) oszołomiła całą publiczność swoim gazetowym strojem i oczywiście wdziękiem osobistym.
Wieczorami odbywały się dyskoteki, na których największym powodzeniem cieszył się taniec belgijski, makarena i chocolate. Mistrzami tańca towarzyskiego oraz nowoczesnego zostały aż cztery pary. Wspólnie z nami bawił się Pan Poseł Piotr Polak, który ufundował główne nagrody. Wygrane pary otrzymały bilety wstępu na termy w Uniejowie.
Z uśmiechem na twarzy, ale również z żalem, że wspólnie spędzone wakacje minęły tak szybko koloniści wyjechali do swoich rodzin, obiecując, że wrócą do Gdyni za rok.

Teresa Majchrzak