Gdynia 14.08-27.08.2017

14 sierpnia 2017 OW „Razem nad Morzem” w Gdyni przywitał 80 poszukiwaczy przygód. Stworzyliśmy sześć niezwykłych grup odkrywców i rozpoczęliśmy zabawę z programem Indiany Jonesa. 

Wiele radości przyniosły nam wieczorne tańce: „chocolate choco choco”, „belgijka”, „kowbojka”, „makarena”, „ chusteczka Rock and Roll”. W trakcie spartakiady sportowej najmłodsi koloniści okazali się najbardziej sprawną grupą i zajęli pierwsze miejsce. Jak zwykle „Pokaz mody z gazety” był oszałamiający. Najwybitniejsi projektanci spośród kolonistów stworzyli papierowe dzieła sztuki. Te niezwykłe stroje świadczą o kreatywności, pomysłowości młodych ludzi.
Podczas wycieczki do Łeby koloniści mieli możliwość podziwiania słynnych ruchomych wydm w Słowińskim Parku Narodowym. To właśnie w Łebie obserwowali Międzynarodowy Zlot Motocyklowy.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie Helu i rejs statkiem „Ocean”. Podczas morskiej wyprawy spodobała nam się piosenka „Hej me Bałtyckie morze”, która jak się później okazało, stała się hymnem naszej kolonii.
Tutejszy mikroklimat wpłynął pozytywnie na nasze dobre samopoczucie i chęć do zabawy a także pozwolił na zawiązanie nowych przyjaźni.