Bieszczady 23.06-25.06.2017

W ostatni czerwcowy weekend zacne grono pracowników sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski wraz z Jego Eminencją biskupem Arturem Mizińskim wybrało się w Bieszczady. Pan Bóg pobłogosławił nam piękną pogodą, dobrymi humorami i wspaniałym towarzystwem.

W ciągu 3 dni zobaczyliśmy m.in. kolegiatę w Opatowie, sanktuarium św.Jana z Dukli, a dzięki uprzejmości Jego Ekscelencji biskupa Krzysztofa Nitkiewicza poznaliśmy sekrety sandomierskiej Bazyliki katedralnej Narodzenia NMP.  Bardzo miło przyjęły nas siostry Nazaretanki w Komańczy, a nasz bieszczadzki przewodnik oprowadził nas po sanktuarium Matki Bożej Matki Nowego Życia w Zagórzu i urokliwych ruinach tamtejszego klasztoru. Zachwycił nas Ośrodek Caritas w Myczkowcach ze wspaniałym symbolicznym ogrodem biblijnym, miniaturami świątyń bieszczadzkich i mini muzeum przyrodniczym. Popłynęliśmy w rejs po jeziorze Solińskim, a dzień zakończyliśmy spacerem do cudownego źródełka w Zwierzyńcu. Ostatniego dnia podziwialiśmy widoki na bieszczadzkie połoniny w Arłamowie a wraz z braćmi Franciszkanami modliliśmy się w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Wspaniały przewodnik opowiedział nam sekrety zamku w Kraśniku - jednego z najpiękniejszych zamków renesansowych w Polsce.
We wszystkich miejscach byliśmy ciepło i serdecznie przyjmowani - Bóg zapłać wszystkim za niezwykłą gościnność. To był dla mnie ogromny zaszczyt i niezwykła przyjemność spędzić czas w tak wspaniałym towarzystwie na wspólnej modlitwie, zwiedzaniu i rozmowach bez końca. Za każdą chwilę wspólnie spędzoną dziękuję Jego Ekscelencji, księżom, siostrom oraz wszystkim uczestnikom naszej pielgrzymki. Zapewniam o swojej modlitwie i do zobaczenia na Kaszubach!

Joanna Kibort