Truskawiec 04.05-16.05.2017

Dnia 4-go maja br. do Sanatorium SZACHTAR w Truskawcu pojechała grupa emerytów z Połczyna Zdroju. Długa podróż minęła spokojnie. Na miejscu po zakwaterowaniu i pierwszych konsultacjach medycznych, nowi kuracjusze już pierwszego dnia mogli korzystać z przepisanych im indywidualnie i odpowiednio dobranych do ich stanu zdrowia zabiegów.

Przez cały turnus – co wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali – personel medyczny i administracyjny sanatorium był bardzo uprzejmy, troskliwy i życzliwy. Kto chciał mógł skorzystać z różnych dodatkowych badań specjalistycznych, ponieważ sanatorium zatrudnia różnych lekarzy specjalistów i dysponuje wysokiej klasy sprzętem medycznym. Wyżywienie podczas całego turnusu było bardzo smaczne, urozmaicone i doskonale skomponowane, ponieważ jedliśmy dużo, ale nikt nie nabierał zbędnych kilogramów. Kuracjusze mogli w pełni korzystać ze wszystkich udogodnień, które oferuje Sanatorium SZACHTAR: pili leczniczą wodę mineralną „Naftusia”, ćwiczyli na siłowni, w basenie lub relaksowali się w wygodnych fotelach sanatoryjnej kawiarenki.
Bardzo ciepło wspominamy Wieczór Ukraiński z Zespołem Barwy Karpat w Restauracji „Truskawa”, wszyscy świetnie się tam bawili. Zachwycił nas Lwów (jakby swojskim) urokiem i zabytkami. Spędziliśmy tam cudowny wieczór w Operze Lwowskiej słuchając i oglądając występ Trzech Tenorów w spektaklu „O sole mio”. Zwiedzanie Truskawca i Drohobycza z przewodnikiem pozwoliło nam poznać bliżej zakątki, architekturę i ciekawą historię tych miast. Niektórzy zakupili tam bardzo ładne - świecące i błyszczące pamiątki.. W Delfinarium podziwialiśmy pokaz tresowanych delfinów.
Czas upływał nieubłaganie szybko i nadszedł moment, w którym spotkaliśmy się na wieczorku pożegnalnym, na którym przy akompaniamencie starych, dobrych, polskich przebojów wszyscy jedli, pili i dobrze się bawili. A Truskawiec i Sanatorium SZACHTAR zapraszają w swoje progi znów..

Henryka Gwiazda