Truskawiec 01.10-12.10.2017

W dniu 01.10.2017 dojechała do sanatorium „Szachtar” grupa seniorów z Warszawy. Po zakwaterowaniu i przydziale pokoi uczestników zaciekawił 8-piętrowy obiekt hotelowy oraz zabiegowy po którym zostali oprowadzeni.

Szczególnie podobało się marmurowe wnętrze, recepcja, kawiarnia oraz możliwość dokonania zakupów na miejscu. Następne dni mijały niezwykle szybko: do południa - zabiegi (przepisane przez lekarza), po południu –
wycieczki fakultatywne, wieczorem - zabawy z tańcami i kosztowaniem Ukraińskich specjałów, jak również specjalny Wieczór Ukraiński z występem zespołu ludowego „Barwy Karpat". Uczestnicy turnusu zwiedzili miasto Brunona Schulza z dobrze zachowanymi zabytkami, odwiedzili Twierdzę Tustań przy pięknej słonecznej pogodzie! W dniu bez zabiegów, czyli w niedzielę skorzystali z wycieczki do Lwowa na której przepięknie przybliżyła obraz miasta pani przewodnik Oxana. Zwiedzanie zakończyli spektaklem w operze lwowskiej „Don Pasquale”. Niestety czas pobytu w sanatorium „wielkimi krokami” zbliżał się do końca. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zawitają również do Truskawca.

Grażyna Grzegorzewska