Truskawiec 19.04-19.05.2018

W okresie od 19 kwietnia do 19 maja miałam przyjemność być rezydentem Biura Podróży Gold Tour. W tym czasie w Sanatorium Szachtar w Truskawcu na Ukrainie przewinęło się wielu kuracjuszy. Były grupy z Białegostoku, Polanicy, Kędzierzyna Koźla, Gołdapi, Świdwina - w sumie około 250 osób.

Biuro Turystyczne Gold Tour obchodzi w tym roku okrągły jubileusz 15 lecie istnienia. Z uwagi na ogromną empatię którą charakteryzuje się Szef i równocześnie właściciel Gold Tour turyści zostali zaszczyceni występami znanych artystów, którzy zostali zaproszeni do Truskawca.
Mieliśmy okazję wspólnie bawić się ze "Śpiewającymi Fortepianami", gdzie oprócz Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana wystąpili Joanna Stefańska-Matraszek oraz Ireneusz Miczka. Występ Haliny Kunickiej przeniósł nas w czas kiedy piosenka była "lekka,łatwa i przyjemna" jak zwykł mówić Lucjan Kydryński mąż Pani Haliny.
Stałym punktem wyjazdów fakultatywnych jest tradycyjnie Lwów. Miasto zachwyca naszych kuracjuszy na każdym kroku. Wielu z Nich mają tu właśnie swoje korzenie i wizyta jest szalenie emocjonalna. W naszym stałym programie jest Cmentarz przez Polaków nazwany Cmentarzem Orląt Lwowskich, Muzeum Browarnictwa z degustacją piwa oraz przepiękny Rynek. Pełen wrażeń dzień we Lwowie ma swoją kulminację w Operze, gdzie z zachwytem oglądaliśmy "Zemstę Nietoperza" czy "Jezioro Łabędzie".
Wielu kuracjuszy pokusiło się o dalszą wyprawę w Karpaty z ciekawą XII-wieczną Twierdzą Tustań, czy do Zagłębia Naftowego - trzeciego pod względem wydobycia ropy naftowej na świecie - Borysłąwia, czy też Drohobycza - miasta opisywanego w "Sklepach Cynamonowych" Brunona Szulca.
Kuracjusze w rozmowach prywatnych wyrażali swoje ogromne zadowolenie oraz chęć powrotu do Truskawca w przyszłym roku.

Małgorzata Lelitto