Danuta Szmidt-Winnicka

Moją pasją od dawna są podróże, a moje studia i obecna praca umożliwiały mi jej realizację. Jestem absolwentką Filologii Germańskiej Uniwersytetu Gdańskiego i Freie Universität Berlin i od kilku lat pilotem wycieczek krajowych i zagranicznych. Dzięki temu mogę się realizować i przy tym sprawiać radość turystom.

Na co dzień jestem nauczycielką języka niemieckiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem. To tu realizuję wiele wycieczek dla młodzieży szkolnej i nauczycieli. W czasie wakacji pilotuję wycieczki w Polsce i za granicą z różnymi grupami. Pasją moją jest Berlin i tam w czasie wakacji pracuję jako pilot, lektor i wychowawca.

Ciągle tęsknię za morzem i moim Trójmiastem, dlatego tam najchętniej jeździłabym z grupami chcącymi spędzać czas w Polsce. Jestem współautorką książki pt. „Oskar – Tulla – Mahlke… Śladami gdańskich bohaterów Güntera Grassa”, więc Gdańsk odkrył przede mną już wiele swoich tajemnic. Jako człowiek morza mam też patent żeglarski i wyprawy na wielką wodę nie są mi straszne.

Ostatnio przekonuję się też do wycieczek górskich z PTTK Strzelce Opolskie.
Posiadam uprawnienia wychowawcy, kierownika wypoczynku oraz rezydenta turystycznego. Chętnie współpracuję z grupami niemieckojęzycznymi zwiedzającymi Polskę. Biegle władam językiem niemieckim, a językiem angielskim posługuję się komunikatywnie. Zapraszam do Berlina i Trójmiasta.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Nieczytelne? Załaduj ponownie. captcha txt